David Beran

  • Majetek: 14,3 mld. Kč
  • Obor: Finance
  • Firmy: Profireal Group
  • Rodina: Rozvedený, 3 děti
  • Vzdělání: Středoškolské
  • Narozen: 1967, Pardubice
  • Přelom v kariéře: 1991

Osobní životopis:

David Beran patří k těm, kteří zanechali vysoké školy těsně před jejím úspěšným ukončením. Je tedy důkazem, že vysoká škola není vždy potřebná. Má tedy jenom středoškolské vzdělání, protože vysoké školy zanechal těsně před státnicemi. Jednalo se o Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy. Rozhodl se zkrátka vrhnout se do podnikání a rozhodně udělal dobře.

V současné době se pyšní tím, že má tři děti. Dlouhá léta žil s Terezií Dobrovolnou, která byla dokonce Miss České republiky v roce 1997. Mimo to si David Beran zakládá na tenisové kariéře svých dcer. Kromě toho, že tráví svůj čas většinou na Havaji nebo v Rakousku, kde má svá sídla, tráví také svůj čas v bývalé vile továrníka Poppera v Chrudimi. Samozřejmě má své nemovitosti i v Praze

Profesní životopis:

Davidu Beranovi se velice často přezdívá „rohatej“. Vše začalo roku 1991, kdy začínal dovážet kopírky, faxy a počítače. Tyto vydělané peníze se rozhodl investovat do akcií a brzy se tak stal miliardářem. Není se čemu divit, jeho obchodní schopnosti byly doslova známkou toho, že se jednou miliardářem stane. Stal se během let velice uznávaným akcionářem. Aktuálně se hlavně soustředí na svou finanční skupinu Profireal Group. Jedná se vlastně o nadnárodní společnost, která působí na finančních trzích nejen ve střední, ale také ve východní Evropě. Tato skupina vznikla už v roce 1994 a stále se drží mezi jedničkami ve svém oboru.

Profireal Group je tvořena čtyřmi divizemi. Nejdříve se jedná o divizi PROFI CREDIT, která je velice významným poskytovatelem půjček a úvěrů nejen v Česku, ale také na Slovensku, dále také v Polsku nebo v Bulharsku. Další divizí je PROFIDEBT, která obchoduje s pohledávkami. Další divizí je PROFI INVESTMENT – ta se zabývá rozvojem nových investičních projektů. A tou poslední divizí je PROFINANCIAL.

Jeho společnost je aktuálně drží mezi jedničkami ve své oboru hlavně proto, že jeho zisky stále dosahují vyšších čísel. Vloni dokonce získala rekordní zisk, který se dotkl až čtyřiatřiceti milionů eur. Samozřejmě průběžně se společností roste i ziskovost.

David Beran je stoprocentním majitelem společnosti, čímž se jen tak nějaký podnikatel nemůže chlubit. Většina podnikatelů vlastní už jen většinový podíl, ale David Beran je stále svým pánem.