Jitka Cechlová Komárková

  • Majetek: 10,5 mld. Kč
  • Obor: Těžké strojírenství
  • Firmy: Bonatrans Group, a. s.
  • Rodina: Vdaná, 1 dítě
  • Vzdělání: /
  • Narozen: 1972, Hodonín
  • Přelom v kariéře: /

Osobní životopis:

Jitka Cechlová Komárková se narodila třiadvacátého dubna 1972 v Hodoníně. Díky dělení rodinného impéria získala opravdové jmění, které dnes dosahuje zhruba deseti a půl miliard korun. V současné době je vdaná a má jedno dítě.

Profesní životopis:

Jitka Cechlová Komárková došla ke svému jmění díky skupině Bonatrans, která se orientuje v oblasti těžkého strojírenství. Díky dělení tohoto rodinného impéria si přišla k takové sumě peněz, která udělala z této ženy jednu z nejbohatších žen České republiky. Společnost Bonatrans ovládá společně se svým manželem Alešem Cechlem. Během loňského roku se tato společnost vyšplhala dokonce až k osmi miliardám korun. Co se týče zisku EBITDA, tak se vyšplhal ke skoro jedné celá šest miliard. Právě toto značí o tom, že společnost během loňského roku zaznamenala meziroční nárůst o skvělých osm procent.

Bonatrans je dnes jedním z největších výrobců železničních kol v Evropě. Dnes prodává své produkty až do osmdesáti zemí světa. Co se týče výrobků, s nimiž se setkáte právě v Česku, pak díky této společnosti jezdí zhruba devadesát procent vlaků. Spravují značky, jako jsou Eurostar, dále třeba francouzské TGV, mají pod svými křídly i korejské rychlovlaky KTX nebo třeba i metro v Dillí či v Chicagu.

O tom, že je Bonatrans na vzestupu, svědčí i fakt, že společnost otevřela svou další zahraniční továrnu. Jedná se o fabriku, která sídlí v indickém Aurangabadu. Sice ji to stálo zhruba šest set milionů, ale rozhodně je to skvělá investice. Zisky společnosti se tak letos mohou vyšplhat opět k dalším rekordním ziskům.

Více informací: www.wikipedia.org