Siko

  • Majitelé: Valovi
  • Rodinná značka: ano
  • Počet rodinných příslušníků: 4 členové
  • Tržby: 2 mld. Kč
  • EBITDA: 345 mil. Kč

O značce:

Pokud zřizujete koupelny, většinou si necháte vybavit tuto relaxační zónu od profesionála. V České republice se nachází hned řada společností, které nabízejí ty nejkvalitnější koupelny vůbec. Jedním z největších českých řetězců, který nabízí koupelny a kuchyně, je také společnosti SIKO, která svůj působnost aktuálně obohatila také o výrobu dveří.

Nejdříve to byla jedna malá prodejna, která se nacházela v Čimelicích. Tato síť se však během několika let rozrostla, a to o dvaačtyřicet obchodů. Pod střechou této společnosti je dnes více jak šest set zaměstnanců. Tohoto obrovského úspěchu dosáhla firma během „pouhých“ pětadvaceti let. Založila ji kupodivu žena, a to Jarmila Valová. Jedná se však o rodinnou společnost. Do své společnosti přizvala hlavně své syny – Víťu a Tomáše.

Už z počátku se rozhodla společnost SIKO zaměřovat se jen a pouze na koupelny a kuchyně. Až po pětadvaceti letech rozšířila tedy svou působnost i o dveře. Své zaměření se rozhodla ponechat na té původní bázi, protože chce být ne velkou společností, ale hlavně kvalitní společností. Ovšem díky jejich kvalitě se společnost rozšířila do obrovských rozměrů. Nabízí celý sortiment z oblasti koupelny – obklady, dlažby, vodovodní baterie, dále také vany, sprchy, sprchové kouty, koupelnové doplňky i koupelnový nábytek). A jelikož se firma zaměřuje i na kuchyně, nabízí taky kuchyně na míru či sektorové kuchyně.

Dnes společnost SIKO má ve svém vedení čtyři rodinné příslušníky a každým rokem dosahuje zisků, které se pohybují kolem dvou miliard korun. EBITDA se pohybuje pravidelně kolem tři sta čtyřiceti pěti milionů korun. Minulý rok dokonce tato společnost opět otevřela novou společnost – a to v Praze.

Více informací: www.siko.cz