Kateřina Siniaková 

  • Narození: 1996, Hradec Králové 
  • Národnost: česká       
  • Výška: 174 cm    
  • Kariéra: tenistka 

Osobní život 

Kateřina Siniaková, ač ji dnes zná prakticky celý sportovní svět a nejen ten, se narodila roku 1996 v Hradci Králové. Je „smíšeného” původu, a to konkrétně její matka je Češka a otec je ruský podnikatel podnikající v kožešnictví. Právě od otce pravděpodobně zdědila nadšení pro sport, jelikož právě on v mládí provozoval box.  

Přesto všechno však vychodila klasickou základní školu, už tehdy však byla zařazena do atletické třídy. V roce 2010 přestoupila na soukromé gymnázium s jazykovým zaměřením a vyšla cestou tenisu. A ostatně nebyla jediná, tenis totiž hraje také její bratr Daniel Siniakov, který se však nedostal v tenisové kariéře tak daleko jako sama Kateřina.  

V současné době je také šťastně zadaná, a to opět v oboru. Navázala partnerský vztah s tenistou Tomášem Macháčem.  

Profesní život 

Dnes známe Kateřinu Siniakovou jako především českou profesionální sportovkyni, konkrétně tedy tenistku, která se od září roku 2022 označuje za jedničku ve čtyřhře. Se svou parťačkou, Barborou Krejčíkovou, se stala olympijskou vítězkou ve čtyřhře, což byl ohromný úspěch, kdy se něco takového povedlo Čechům po dlouhých pěti letech.  

Samozřejmě to nebyl jediný úspěch, který si mohla zapsat do svého portfolia, respektive na svůj vrub. S Krejčíkovou také triumfovala už v roce 2018, konkrétně na French Open, dále také téže roku na Wimbledonu nebo v roce 2022 na tentýž akci.  

Za světové jedničky ve čtyřhře byly označovány společně, vytvořily tak čtrnáctou dvojici v čele klasifikace.  

Eviduje však také hromadu úspěchů i v singlové kariéře, kde se jí podařilo získat rovnou tři tituly. Konkrétně Shenzhen Open 2017, dále pak Swedish Open 2017 nebo Zavarovalnica Sava Portorož 2022. 

Když se podíváme do historie, debutovala konkrétně v českém fedcupovém týmu v roce 2017, a to proti Španělsku, kdy však po boku tehdy ještě Šafářové prohrála.