Daniela Peštová

  • Narození: 1970, Teplice
  • Národnost: česká
  • Míry: 86,5-59-91
  • Výška: 180 cm

Osobní životopis:

Roku 1970, konkrétně čtvrtého října, se narodila v Teplicích Daniela Peštová a ještě nikdo tehdy netušil, že se z ní stane taková modelka, jakou je dnes. Není dokonce jenom modelkou, ale dnes rovnou supermodelka.

Nicméně je absolventkou teplického gymnázia, kde úspěšně odmaturovala roku 1989. Provdala se za bývalého ředitele franšízového řetězce Fashion Café – za Tommasa Butiho, ale jejich manželství dlouho nevydrželo. Rozvedla se s ním v roce 1998. Ovšem ještě během manželství měli syna Yannicka. Má však také dceru Ellu Joy Annu a syna Paula Henryho, a o se svým současným partnerem  – zpěvákem Pavolem Haberou. Pokud se pozastavujete nad jmény jejich dětí, pak to má svůj význam – Paul Henry symbolizuje „skromného mocného vládce“ a Elly Joy znamená v překladu „Ona se raduje“.

Profesní životopis:

Co se týče jejího profesního života, tak má za sebou poměrně velké úspěchy. Stala se totiž světoznámou supermodelkou. Vyhrála modelingovou soutěž a hned po ní se přestěhovala do Paříže, kde začala sbírat zkušenosti a začala spolupracovat s úspěšnou a známou Madison Modeling Agency. Poté se přestěhovala zase do New Yorku a právě tady se její kariéra rozběhla na plné obrátky.

Právě až při focení v New Yorku se ocitla na stránkách mnoha známých časopisů, mezi něž se řadí například GQ, dále Marie Claire, Cosmopolitan nebo taky Glamour a Elle. Ovšem mezi její největší úspěchy patří to, že dělala modelku pro slavný Sports Illustrated Swimsuit Issue. Zde se dvakrát objevila dokonce i na titulní straně! Mimo to stojí za zmínku také spolupráce s L´Oréal či s Victoria’s Secret.