Tatra

  • Majitel: Ignác Šustala
  • Společnost: TATRA TRUCKS, a. s.
  • Rodinná značka: ne
  • Rok založení: 1850

O společnosti:

Společnost Tatra působí na trhu už nějaký ten pátek – konkrétně od roku 1850. Díky tomuto roku založení se řadí k těm nejstarším společnostem na světě. V pořadí je společnost TATRA TRUCKS, a. s. třetí, což je rozhodně úspěch. Ve střední Evropě je tato firma dokonce tou nejstarší vůbec. Nejdříve vše začalo v Kopřivnici, kde se začaly vyrábět první automobily této společnosti. Jejich sláva však započala až roku 1923, kdy se ukázala světu unikátní záležitost – jedinečný podvozek (či správně koncepce podvozku), která byla od tohoto roku neustále vylepšována a nikým nebyla doposud napodobena.

Aby se zamezilo větší konkurenci, rozhodla se společnosti TATRA TRUCKS, a. s. uzavřít partnerství snad se všemi špičkami ve svém oboru, které by tuto společnost mohly jakkoliv omezit. Jedná se tedy o takzvané strategické partnerství, které rozhodně přihrálo do karet tomuto podniku.

Před šesti lety byla světu ukázána i nová modelová řada, kterou nazvali TATRA PHEONIX. Nejen díky tomuto se tato společnost rozšířila do celého světa. V současné době je tato obrovská společnost vedena generálním ředitelem, a sice Radkem Strouhalem. Ten má jediný cíl: chce i nadále zefektivňovat samotnou výrobu a pokouší se neustále o růst prodeje jako takového.

V posledních letech tato společnost začala spolupracovat se skupinami CSG CZECHOSLOVAK GROUP. Společně s ní tak vytváří podnik TATRA TRUCKS více než čtyři tisíce pracovních míst. Výnosy obvykle dosahují vždy minimálně deseti miliard korun.

Mezi jedny z nejvýznamnějších teritorií společnosti patří rozhodně Rusko, dále také bývalé země SNS, samozřejmě také Izrael, Austrálie a kompletně celá Evropa. Jejich vozy odebírá hlavně Armáda České republiky, také Hasičský záchranný sbor České republiky či Ozbrojené síly Slovenské republiky.

Více informací: www.tatra.cz