Brano Group

  • Majitelé: Juříčkovi
  • Rodinná firma: ano
  • Počet členů rodiny: 2 členové
  • Tržby: 4,0 mld. Kč
  • Sídlo: několik

O společnosti:

Společnost BRANO GROUP, a. s. vznikla v roce 2000. Jedná se tedy poměrně o mladou společnost, která však za poměrně krátkou dobu svého působení dosáhla nevýslovných úspěchů. Během sedmnácti let se tato rodinná společnost, která byla založena Pavlem Juříčkem, patří k největším českým hráčům v automobilovém průmyslu. Tato společnost je dnes hotovým základním kamenem dnes už obrovské společnosti BRANO, a. s.

Tato firma je zajímavá hlavně proto, že mnoho firem podobného zaměření je kontrolováno, ale tato společnost se stále nemá proč kontrolovat. Mezi hlavní zaměření patří hlavně výroba dřevěných pantů, dále také zvedáky, páky ručních brzd a pedály. Samozřejmě se však společnost zaměřuje i na ostatní autodíly, o které je aktuálně zájem. Vše se orientuje tedy na základě poptávky.

Hlavní centrálou je sídlo v Hradci nad Moravicí, kde společně s Pavlem Juříčkem pracuje i jeho syn Václav a dcera Lenka, což tedy potvrzuje fakt, že se jedná o rodinnou společnost. Mimo to však má společnost i své vlastní závody v zahraničí, konkrétně v Rusku a také v Číně.

O tom, že byznys Juříčkům neustále roste, svědčí i fakt, že každým rokem se zvyšují tržby. Během posledního roku se zvýšily až na čtyři miliardy korun. EBITDA se pohybuje kolem čtyř set milionů korun. Mimo tržby však roste i akvizice uničovské firmy Mora-Top.

Zajímavostí je, že škola velice ráda spolupracuje s nejrůznějšími školami. Nabízí studentům nejrůznější praxe, kterých můžou využít. Tyto praxe se většinou nabízí učňům třetích ročníků.

Více informací: www.brano.eu