Proč je bydlení poblíž velkých měst tak žádané?

Ani rušné velkoměsto, ani poklidný venkov. S rostoucími cenami nájmu ve velkých městech se Češi čím dál tím častěji stěhují dál od center měst. Při nižších nákladech na bydlení si tak zachovají téměř všechny výhody, které velká města nabízejí, ale mají blíž i k přírodě.

Od všeho trochu

Typickým příkladem je stěhování v Brně – zatímco lidnaté centrum nabízí nepřeberné množství podniků, obchodů a kulturních akcí, stačí zamířit pár minut za město a ocitnete se v klidném lese. Díky skvělé dopravní dostupnosti nejsou lidé žijící poblíž města odkázaní jen na vlastní automobil, a tak se mohou kdykoli bez problémů dopravit do zaměstnání, do školy nebo k lékaři.

Trend přesunu do okrajových částí měst do jisté míry odstartovala pandemie koronaviru, kdy měla spousta zaměstnanců možnost začít pracovat na home office. Nemusí tak řešit každodenní dojíždění a do města mohou zamířit, jen když opravdu něco potřebují. Jediným problémem může být přesun vlastním automobilem – je sice pohodlnější, ale je nutné počítat se zdržením v kolonách.

Okraje měst mají potenciál

Bydlení poblíž většího města má i další výhody. Je zde nesrovnatelně nižší kriminalita, menší hluk, řidší silniční provoz a o poznání čistší ovzduší, rodiče si pochvalují především bezpečnější prostor pro děti. Na okrajích měst se staví především domy, avšak spousta developerských firem se rozhodla využít potenciálu těchto míst a buduje zde i nové bytové jednotky pro všechny, kterým by život v domě nevyhovoval.

Pokud zvažujete stěhování na okraj většího města, ujistěte se, že dopravní dostupnost je odsud opravdu dobrá. Také se pokuste zjistit, zda se zde v nejbližší budoucnosti neplánuje další rozsáhlá výstavba, pokud opravdu toužíte po klidu a nerušené přírodě.

Najít své vysněné bydlení je velké štěstí. Nenechte si ho zkazit starostmi se stěhováním a neplánovanými škodami vzniklými při převozu. Díky stehovani-brno.cz máte jistotu, že vše proběhne hladce a bez problémů.