Juta

  • Majitelé: Hlavatí
  • Rodinná firma: ano
  • Počet členů rodiny: 2 členové
  • Tržby: 6,1 mld. Kč
  • Sídlo: Dukelská 417, Dvůr Králové n. Labem

O společnosti:

Společnost JUTA byla založena už v druhé polovině devatenáctého století, kdy se zde nejdříve vyráběly příze, dále také tkaniny, pytle nebo také vázací motouzy či lana z přírodních materiálů. Ovšem až v roce 1946 byl založen národní podnik se stávajícím jménem, které dnes tak dobře známe. Dnes se tedy jedná o výrobce širokého sortimentu produktů, které jsou určeny hlavně pro stavebnictví nebo pro zemědělství. Dále také se zabývají obalovými materiály či materiály pro technické účely. Více jak osmdesát procent produkce této společnosti je vyváženo do zemí celého světa. Jejich roční obrat velmi často dosahuje až sedmi miliard korun.

Společnost je samozřejmě rodinná a řadí se k těm největším rodinným společnostem u nás. Jediným majitelem je Jiří Hlavatý, který však pod svá křídla přibírá syna Jiřího. Ten však v současné době působí zatím jako manažer prodeje pro zemědělské výrobky, které se vyváží do Německa. Do firmy se v nedávné době přibrala i manželka, která je aktuálně asistentkou prodeje divize netkaných textilií.

Firma zvítězila jeden rok i v úspěšné soutěži EY Podnikatel roku. Mimo to se Hlavatý dostal i do senáru a jeho firma v posledních letech vykazuje opravdu rekordní výsledky. Během loňského roku utržila přes sedm miliard korun, co se týče hrubého zisku, tak se vyšplhal až k šesti seti padesáti milionům korun.

Společnost je podle všeho na svém vrcholu a míří neustále dál. Tento vzestup je podle všeho díky tomu, že se zvýšil prodej umělých trávníků až o třicet procent. Tyto trávníky se aktuálně začaly prodávat hlavně do oblasti fotbalu a vyváží se nejen do Česka, ale taky do Německa či do Saúdské Arábie.

Více informací: www.juta.cz