Karolína Kurková

  • Narození: 1984, Děčín
  • Národnost: česká
  • Míry: 84-58-87,5
  • Výška: 180,5

Osobní životopis:

Každá dívka se jednou v životě chtěla stát modelkou. Jen málokteré se to však povedlo. Nebo spíše – jen málokteré se to povedlo do takové míry, jako Karolíně Kurkové. Karolína Kurková je dnes tou nejlepší a nejslavnější a taky i nejúspěšnější modelkou u nás a není se čemu divit. Celý svůj život zasvětila jenom modelingu a rozhodně se to vyplatilo.

Tato krásná blonďatá modelka se narodila osmadvacátého února, roku 1984. Pochází z Děčína, kde se narodila do rodiny Josefa Kurky, kterého známe díky basketbalu. Už v patnácti letech se dostala poprvé k modelingu a hned na to odjela do Milána, aby tam získala nové zkušenosti. Kupodivu právě tam podepsala svou první modelingovou smlouvu s firmou Prada a od té doby se objevuje na obálkách třeba časopisů Vogue.

Dnes žije Karolína Kurková v New Yorku, kde má svůj dům s výhledem na Madison Square Garden. Před osmi lety se jí a jejímu příteli narodil syn Jack. Mimo to se léčila i s hypotyreózou, díky čemuž následně přibrala. Před dvěma lety však porodila druhého syna a opět se hodila do formy. Před jedenácti lety navíc získala cenu neziskové organizace, která se jmenuje „Women Together“. Získala ji za humanitární práci pro charitu.

Profesní životopis:

Jak již bylo zmíněno, kariéru modelky odstartovala už ve svých patnácti letech, kdy měla poprvé působit před objektivy fotoaparátů. Poté odjela do Milána sbírat zkušenost a dnes se objevuje snad všude, kde to jde. New York jí navíc také otevřel řadu možností. Postupně předváděla například nejrůznější modely pro světové značky, mezi něž se řadí například módní firmy, jako jsou Tommy Hilfiger, Valentino, Louis Vuitton nebo třeba Chanel, Christian Dior či taky Hugo Boss, Versace nebo H&M.

I přes své zdravotní potíže, kdy přibrala a poté se velice těžce dávala zpět do formy, je dnes stále nejžádanější modelkou světa. Před devíti lety byla dokonce zvolena jako nejvíce sexy žena světa. Porazila tak například krásnou Angelinu Jole, Adrianu Lima, Heidi Klum nebo třeba i Scarlett Johansson.

Karolína Kurková si však mohla vyzkoušet i roli herečky. Objevila se například ve filmu My sexiest year, kde si zahrála po boku Harvyho Keitela nebo třeba Ambera Valetty. Mimo to si zahrála i ve filmu s Channingem Tatumem. Jednalo se konkrétně o snímek G. I. Joe.