Petr Kellner

  • Majetek: 255 mld. Kč
  • Obor: Finance
  • Firmy: PPF, O2
  • Rodina: Ženatý, 4 děti
  • Vzdělání: Ing., Vysoká škola ekonomická v Praze
  • Narozen: 1964, Liberec
  • Přelom v kariéře: 1991

Osobní životopis:

Současný nejbohatší člověk České republiky, Petr Kellner, se narodil v České Lípě, ovšem během svého mládí žil hlavně v Liberci. Nejdříve vystudoval Střední ekonomickou školu v Liberci, poté dokončil i vysokoškolské studium, a to konkrétně na Vysoké škole ekonomické v Praze. Za svůj život se oženil hned dvakrát – jeho druhou manželkou je současná Renáta Kellnerová. Jeho rodina se rozkvetla o čtyři děti, z nichž je nejspíše tou nejznámější úspěšná česká parkurová jezdkyně, a to Anna Kellnerová, které je dnes dvacet let.

Než se stal podnikatelem, působil jako asistent produkce a následně také jako produkční ve Filmovém studiu na Barrandově. Ještě předtím si ale našel zaměstnání referenta v podniku zahraničního obchodu Strojimport Praha.

Profesní životopis:

Petr Kellner se už nějakou dobu drží na pozici nejbohatšího Čecha. Není se čemu divit, každý rok bohatne díky jiným aktivitám. Vše však začalo roku 1991, kdy společně s Milanem Maděryčem a Milanem Vinklerem založili investiční společnost v Teplicích. Veškerý kapitál byl dodán ze státního podniku Sklo Union, a. s. Teplice. Mezi jeho největší úspěchy však jednoznačně patří privatizace a transformace České pojišťovny, kterou do jeho rukou vložili roku 1996 akcionáři za účast vlády České republiky. Česká pojišťovna se po několika letech pak stala součástí podniku PPF.

Během doby, co je PPF na českém trhu, se stala tato společnost jednou z největších mezinárodních investičních skupin v Evropě, Rusku, Asii a dokonce i v USA. Skupina dnes investuje do odvětví bankovnictví a financí nejen v Česku, ale také působí a orientuje se jak na Slovensku, tak v Rusku, Bělorusku, Velké Británii a dokonce i v Číně, Vietnamu a v USA.

Více informací: wikipedia.org