Ivo Lukačovič

  • Majetek: 10,9 mld. Kč
  • Obor: Internet
  • Firmy: Seznam.cz, CitationTech
  • Rodina: Ženatý, 2 děti
  • Vzdělání: nedokončené ČVUT
  • Narozen: 1974, Praha
  • Přelom v kariéře: 1995

Osobní životopis:

Ivo Lukačovič je typický příklad toho, že není potřeba mít vysokou školu na to, abychom byli bohatí a abychom rozjeli nějakou velkou společnost, kterou se můžeme pyšnit. Samozřejmě vystudovatl střední školu, a to konkrétně SSPŠ, ale poté se dostal na ČVUT, kde však studium nedokončil, a to po sedmi letech ve čtvrtém ročníku této vysoké školy. Během studia totiž potkal svého dnes už přítele Pavla Zrnu, díky kterému mohl později působit v technické oblasti pozdější založené společnosti.

Mezi jeho záliby se však nepatří technika jako taková, ale hlavně cestování, a to do exotických krajin. Jeho sportovní aktivity jsou však mnohem obyčejnější – miluje jízdu na kole, dále také výlety do přírody a taky přespávání pod širým nebem. Vlastní dokonce i pilotní průkaz.

Profesní životopis:

Jeho kariéra začala už v roce 1995, kdy začal psát Ivo svůj vlastní katalog internetových stránek, který potom o rok později pustil právě na adrese Seznam.cz. Působil nejdříve jako předseda představenstva a velice dlouho odolával pokušení koupit si nějaký jiný zdroj příjmů. Potom však podlehl a koupil si hned dva domy několik bytů na pražském Smíchově, které samozřejmě pronajímá.

Internetový vyhledávač Seznam.cz však byl jeho největší vášní a největším příjmem peněz, proto ho samotného zaskočilo to, když se začalo v novinách spekulovat o tom, že společnost chce prodat. Jako potvrzení toho, že jeho firmu prodat nechce, se rozhodl před rokem získat stoprocentní kontrolu nad touto společností.

Seznam.cz však není jenom jedno jeho podnikatelské dítě, ale založil také startup CitationTech, kdy vlastně z leteckých snímků vytváří rovnou 3D mapy. Tento projekt se stal velice úspěšným a taktéž přinesl Ivu opravdové jmění.