Helena Houdová

  • Narození: 1979, Plzeň
  • Národnost: česká
  • Míry: /
  • Výška: /

Osobní životopis:

Místo narození – Plzeň. To zní v rodném listě dnes už velice úspěšné modelky Heleny Houdové. Po základní škole se rozhodla pro gymnázium a poté zvolila obor sociální a kulturní antropologie. Tento obor si zvolila velice dobře, protože vždycky měla takzvané sociální cítění. Nejvíce se však do podvědomí nakonec zapsala jako Miss České republiky roku 1999. Poté působila jako tvář a bojovnice v hnutí za lepší životní prostředí, protestovala také proti dostavbě jaderné elektrárny Temelín, byl proti nošení kožichů a mušení zvířat. Dokonce je dodnes aktivní členkou hnutí Greenpeace či Děti Země.

Dnes je vegetariánka a vitariánka. Je známá také tím, že byla provdaná za Omara Amanta, což byl filmový producent, který je o šest let starší než ona. Nicméně s ním má dnes tři děti – dva chlapce a holčičku.

Profesní životopis:

Do podvědomí se dostala, jak už bylo zmíněno, tehdy, kdy vyhrála v roce 1999 Miss České republiky. Kromě tohoto velkého úspěchu v České republice však slavila i v zahraničí. Pracovala například pro světové značky, kterými jsou například Chanel nebo Dior. Fotila pro Vogue, také pro Marii Claire či pro Elle. V roce 2005 se navíc stala v rámci České republiky tváří oblečení Cherokee. Dokonce uváděla tuto přehlídku sama.

Mimo to je známá také díky svému nadačnímu fondu Slunečnice. Tento projekt je uskutečnil díky tomu, že Houdová přišla do kontaktu s dětmi z dětských domovů. Už na maturitním plese se rozhodla se spolužáky vyhlásit finanční sbírku, která byla určena pro dětský domov v její rodné Plzni. Potom pokračovala s pomocí právě s charitou Slunečnice. Tento fond byl založen roku 2000, kdy v roce 2004 základnu této nadace přesunula do USA, kde žije – a tak má vše pod kontrolou. Nadace je určena hlavně opuštěným dětem, pro které také pořádá každoročně tábor v Česku. Mimo to se také věnuje adopci – na dálku už adoptovala jedenáct dětí.