Linda Vojtová

  • Narození: 1985, Praha
  • Národnost: česká
  • Míry: 86-858-89
  • Výška: 178 cm

Osobní životopis:

Linda Vojtová se narodila dvaadvacátého června roku 1985 v Praze a už v patnácti letech se zúčastnila celosvětového finále prestižní modelingové soutěže v Ženevě, kterou vyhrála. Právě v této době se odstartovala její modelingová kariéra. Poté dva roky pracovala v Evropě – tedy hlavně v Paříži, kde se o modelky starají naprosto fantasticky, dále také pracovala hlavně v Milánu (tedy ve městě módy) a i v Barceloně. Nakonec po sedmnácti letech odešla do New Yorku, kde aktuálně žije.

Díky tomu, že vypadá jako světová topmodelka Gisele Bündchenova, získala si tak přezdívku „baby Giesel“.

Profesní životopis:

V roce 2000 vyhrála tedy soutěž – a to Elite Model Look. To se potom po ní povedlo jenom čtyřem Češkám, což je tedy poměrně úspěch. Díky této soutěži se její fotografie objevily naprosto všude a odstartovala se tak její vysněná modelingová kariéra. Její fotky se objevily například na obálkách časopisu Vogue, dále také Elle, Amica, The European Magazine či na Surface. Mimo to se podílela na kampani rakouské společnosti se spodním prádlem – fotila například pro Victoria’s Secret nebo Giorgio Armani.

Abychom však zmínili i české úspěchy, tak například před třemi lety byla tváří reklamní kampaně společnosti Karlovarské minerální vody – Mattoni.