Shopsys

  • Zakladatelé: Bc. Petr Svoboda 
  • Rodinná značka: ne  
  • Tržby: 78 mil. korun 
  • Sídlo: Ostrava, Česká republika 

O společnosti 

Za poslední rok se ukázalo, že e-commerce je naší budoucností. A i když se tomu mnohé firmy stranily, nyní snad každá působí ve světě internetu. Je to zkrátka naše budoucnost a přesně to si musíme uvědomit. Kdo si to uvědomil už dávno je česká společnost Shopsys, která má za sebou opravdu skvělý rok. I přes poměrně těžké začátky se dokázala znovu dostat na vrchol hory úspěchu a těší se ze zisků rovnajících se 78 milionů korun. Letos míří až ke stovce.  

A kdo že je ona společnost? Mluvíme o technologické firmě se sídlem v Ostravě, jejímž hlavním zaměřením je vývoj a kontinuální rozvoj e-shopů, jež se staví na míru. Firmu založil tehdy ještě středoškolák, který se rozhodl vyvíjet B2B a B2C e-shopy nejen pro české, ale také pro zahraniční klienty.  

Poslední roky staví na vlastní e-commerce open-source platformě, která slouží bezplatně mnoha dalším agenturám i developerským týmům. Prostřednictvím tohoto frameworku své dlouholeté zkušenosti dává společnost k dispozici nejen českám e-shopům, ale i e-shopům z celého světa.  

Pokud bychom měli zamířit do historie, řekneme, že všechno to začalo roku 2003, kdy se zmiňovaný středoškolák rozhodl, že jeho budoucnost tkví ve vývoji e-shopů klientům na míru. O sedm let později došlo k oslavě pěti set vybudovaných a postavených e-shopů, o dalších pět let později vznikla myšlenka vlastního a už zmiňovaného frameworku. Tato myšlenka je o další čtyři roky úspěšně realizována a nabízena do celého světa. 

Nesmíme však zapomenout na důležitý milník, ke kterému došlo v roce 2016. Tohoto roku se totiž uskutečnila vůbec první velká investice do společnosti a novým CEO se stal Lukáč Havlásek.