Tereza Maxová

  • Narození: 1971, Pardubice
  • Národnost: česká
  • Míry: 59-64-92
  • Výška: 178 cm

Osobní životopis:

Narodila se jednatřicátého srpna roku 1971 do rodiny, která se v jejích čtyřech letech odstěhovala z Pardubic do Ústí nad Labem. V roce 1985 ukončila základní školu, která byla zaměřena na sport, a to konkrétně na atletiku. Poté byla úspěšně přijata na gymnázium v Praze. Po úspěšně splněné maturitě se rozhodla nastoupit na Právnickou faktulu Univerzity Karlovy, ale tuto školu se rozhodla po dvou letech ukončit. V roce 2000 ji čekala krásná dánská svatba s fotbalistou Frederikem Fetterleinem, se kterým ještě téhož roku měla syna Tobiase. Bohužel se však manželství rozpadlo.

Aktuálně žije v Monaku se svým současným manželem – tureckým podnikatelem Burakem Oymenem. S ním má navíc dceru Míu a také syna Aidena.

Profesní životopis:

S modelingem začala Tereza Maxová už ve svých sedmnácti letech, kdy se s kamarádkou účastnila konkurzu francouzské modelingové agentury. Na profesionální dráhu se však dala až v roce 1989, kdy odjela přes sametovou revolucí do Paříže.

Během své modelingové kariéry měla možnost spolupracovat s řadou významných fotografů, mezi něž se řadí například Patrik Demerchelier nebo třeba Maria Testina či Peter Lindberg.

Mimo to i ona si za svůj život zažila, že byla na titulní straně britského Vogue. Samozřejmě se ocitla na obálkách časopisu Elle, Marie Claire nebo třeba Glamour. Co se týče módních přehlídek, tak měla tu čest být součástí přehlídek pro aktuálně nejvýznamnější světové značky – pro Dior, Glamour, Gucci, Prada, Ralph Lauren nebo třeba Hermés, Oriflame či L´Oréal.

Tereza Maxová je také známá svou nadací – Nadace Terezy Maxové dětem. Jedná se o nadaci, která funguje už od roku 1997, kdy se rozhodla pomáhat opuštěným dětem. Pomáhá tak dětem ve více než dvou seti dětských domovů. Během své činnosti do současnosti věnovala do této nadace více jak dvě stě dvacet milionů korun.