Pavlína Pořízková

  • Narození: 1965, Prostějov
  • Národnost: česká
  • Míry: 86-57-59
  • Výška: 180 cm

Osobní životopis:

Pavlínu Pořízkovou zná hlavně ta generace, která má dnes už děti. Narodila se v roce 1965, konkrétně devátého dubna v Prostějově. Její dětství bylo poměrně krušné, protože ve třech letech její rodiče emigrovali do Švédska, ovšem ona zůstala v Československu. Za rodiči mohla odjet až v roce 1975, a to jenom proto, že se za ni přimluvil tehdejší švédský premiér Olod Palme. Kdyby se za ni nepřimluvil, kdo ví, kdy by rodiče viděla. Její rodiče se však rozešli, což zjistila až právě tehdy, kdy je navštívila. Od té doby žila v chudobě.

Později se však provdala za zpěváka rockové skupiny The Cars – Rica Ocaska – s nímž má dnes dva syny.

Profesní životopis:

Jak již bylo zmíněno, po rozvodu rodičů žila dlouho v chudobě. To však zamezilo rozhodnutí, kdy se rozhodla jít s kamarádkou do modelingové agentury. Nemohla ani tušit, že ji rok 1980 a právě návštěva modelingové agentury doslova a do písmene změní život.

Díky její výšce, která dosahuje sto osmdesáti centimetrů, a mírám (86-57-89) vzbudila ihned zájem. Tyto její míry a výška jí vynesly první kontrakt konkrétně až v Paříži. Dost dobré na to, že se jednalo o její první kontrakt a skoro první focení. V roce 1983 se však odstěhovala do Spojených států amerických. Její úspěch zde nabral úplně jiný směr. Ocitla se jako jedna z mála Češek na obálce časopisu Sports Illustrated Swimsuit Issue. Už ve svých osmnácti letech se stala nejmladší modelkou, která kdy na obálce tohoto časopisu byla.

Samozřejmě od té doby se hrnuly nabídky – objevila se na obálce Playboye, dále také na obálce časopisu Harper’s Bazaar, který ji v roce 1992 zařadil mezi deset nejkrásnějších žen celého světa, což bylo pro tuto tenkrát ještě mladičkou modelku to největší ocenění, kterého kdy v životě mohla dosáhnout.

Mimo to si zahrála i v několika filmech. Mohli jste ji vidět třeba ve filmu Anna, dále třeba ve filmovém snímku Její alibi či v Arizoně Dream. Taky se octla v mnoha televizních pořadech, mezi něž se řadí třeba „Když hvězdy tančí“ či „America’s Next Top Model“. Je taky úspěšnou spisovatelkou, protože napsala poměrně kupovaný román Léto modelky.