Ivo Valenta

  • Majetek: 3,2 mld. Kč
  • Obor: Hazard
  • Firmy: SYNOT W, SynotTip
  • Rodina: Ženatý, 5 dětí
  • Vzdělání: Střední hotelová škola
  • Narozen: 1956, Čeladná
  • Přelom v kariéře: 1989

Osobní životopis:

Ivo Valenta si vybral střední školu naprosto jiného oboru, než v jakém pracuje. Nejprve se totiž vyučil kuchařem. Je zajímavé, že Ivo Valenta měl pouze jediné zaměstnání – jeho první a zároveň taky poslední zaměstnání byl zástupce ředitele provozu v jednom velice známém hotelu na Zlínsku.

Dnes je šťastně ženatý se svou ženou Alenou a má už pět dětí. Jsou jím čtyři dcery a jeden syn. Díky jeho synu také vznikla i společnost SYNOT – syn, otec.

Profesní životopis:

Jeho podnikání se rozjelo už v roce 1989, kdy koupil bývalé čistírny v Kunovicích, které se nachází v blízkosti Uherského Hradiště. Poté chvilku provozoval svou vlastní prodejnu s potravinami a poté roku 1991 rozjel svou současnou firmu se synem – SYNOT. O tři roky později založil dokonce se svým otcem projekt Fotbalová akademie, který měl vychovávat špičkové fotbalisty.

Příspěvky do společnosti SYNOT při nestandardním zdanění sahaly do výše sto šedesáti milionů korun. Po řádném zdanění se však příspěvky výrazně snížily, a to na částku šestatřicet milionů korun.

Před dvěma lety Ivo Valenta získal poloviční podíl ve společnosti Our Media, a. s. Ta vydává dnes velice známé internetové stránky Parlamentní listy. Vloni dokonce tato společnost plánovala koupi třetinového podílu v regionální televizi Praha TV, ale k tomuto kroku zatím nedospělo.

Mimo to se Ivo Valenta působí i v politické sféře. Kandidoval do senátu před třemi lety. Vloni dokonce porazil svého nestraníka ve Zlínském kraji a stal se dokonce i krajským zastupitelem.

Více informací: www.ivalenta.cz