Unicorn

  • Majitelé: Kovářovi
  • Rodinná společnost: ano
  • Počet členů rodiny: 3 členové
  • Tržby: 1,9 mld. Kč
  • Sídlo: Jankovcova 1037/49, Praha 7

O společnosti:

Další rodinnou společností je také společnost Unicorn, kterou založil pan Vladimír Kovář. Jedná se o firmu vlastnící svůj vlastní software. Mimo to však má tento skvělý pán a zakladatel dnes velice úspěšné a hlavně prosperující společnosti velkou rodinu, kterou pomalu ale jistě zapojuje do vedení celého tohoto podniku. Těšit se může z Vladimíra mladšího, dále také z Barbory a Jana, manželky Jany a taky z dcery Anežky.

Nicméně abychom zůstali u společnosti, tato společnost každým rokem vykazuje zisky, které se přibližují ke dvěma miliardám korun. Co se týče EBITDY, ta sahá skoro k sto devadesáti milionům korun. Každý rok se společnost snaží zisky navyšovat a většinou se jí to dokonce i daří.

Společnost Unicorn má za svá léta působení už bohaté zkušenosti, které se týkají hlavně vývoje a provozu informačních systémů. Samozřejmě je dnes nejdůležitější držet krok s dobou, protože jinak nás lehce předežene konkurence, proto se není čemu divit, když se společnost zajímá o aktuální trendy v oblasti komunikačních technologií. V současné době se může navíc pyšnit nejmodernějšími řešeními v oblasti informačních technologií.

Už od roku 1990 se snaží firma systematicky sbírat, spravovat a také využívat znalosti, které se nasbírají hlavně z businessu, technologie a také jiných řídících procesů. Mimo to se neustále snaží zkvalitňovat klientský servis, protože právě tato společnost je jednou z těch, která si moc dobře uvědomuje, že bez klientů nelze fungovat, a tak jsou schopni týmové práce, díky které splní všechny potřebné požadavky klientů.

Na základě zkušeností se v minulosti začalo budovat pro vlastní potřeby i informační centrum či takový informační systém, který dokázal lépe organizovat a řídit práci. Díky tomu se tak společnost stala mnohem více prosperující a mnohem efektivnější, než tomu bylo do té doby. Rozhodli se analyzovat přístupy a vytvořit nové technologie, které by jim pomohli k jejich zlepšení činnosti. Kupodivu tyhle technologie byly zrovna to, co na trhu chybělo a po čem byla sháňka. A tak se zkrátka rozjelo jejich velké podnikání.

Více informací: www.unicornuniverse.eu