Jitka Boho

  • Narození: 1991, Třebíč 
  • Národnost: česká     
  • Míry: ——- 
  • Výška: 172 centimetrů  

Osobní život 

Jitka Boho patří v současné době k jedné z nejsledovanějších modelek na sociálních sítí. Kde se však začal psát její příběh? Bylo to v malé obci Nárameč, který najdete v okrese Třebíč. Narodila se roku 1991 a své dětství trávila především v nedaleké vesnici Vladislav. Není jedináčkem, má sestru a bratra. Základní školu absolvovala v Budišově, poté se přesunula na Katolické gymnáziu v Třebíči. A nakonec se účastnila soutěže České Miss, kvůli kterému poté studium přerušila na pár let. 

Její studijní roky pokračovaly na gymnáziu v Praze, kde poté složila maturitní zkoušku nejen z biologie, tak z fyziky, češtiny a angličtiny. Vše s vyznamenáním.  

V současné době je rozvedenou maminkou dcery Rosalie, která se jí a jejímu bývalému muži narodila v roce 2015. Před mužem, který je dnes jejím bývalým manželem, randila také s finalistou soutěže Muž roku Adamem Klavíkem. 

Profesní život 

Pojďme se však přesunout k jejímu profesnímu životu. Jitka Boho, rozená Válková, je vítězkou soutěže Česká Miss roku 2010. Finále se účastnila jako nejmladší a se svou výškou rovnající se “pouze” 171 centimetrům se řadila i k nejnižším účastnicím. Přesto dokázala okouzli natolik, že byla vybrána za vítězku.  

V srpnu téhož roku se poté účastnila soutěže v Las Vegas, také soutěže Miss Universe. Zde také slavila úspěch – probojovala se mezi patnáct nejkrásnějších dívek.  

Ovšem její profesní život jenom u modelingu nezůstal. Přesunula se také na pěveckou dráhu, a to hlavně díky svému bývalému manželovi, se kterým má krásnou dceru. Ještě před zkouškou soutěže krásy se účastnila pořadu Česko Slovenská Superstar, kde skončila mezi čtyřiceti nejlepšími zpěváky. Po dosažení úspěchu v soutěži krásy pak nazpívala duet s Josefem Vágnerem.  

Vítězství jí otevřelo brány i do hereckého světa. Zahrála si například ve filmu Bastardi 2.