Alena Šeredová

  • Narození: 1978, Praha
  • Národnost: česká
  • Míry: 94-61-92
  • Výška: 180,5 cm

Osobní životopis:

Alena Šeredová je dnes velice známou modelkou, která se proslavila hlavně díky svým komplikovaným vztahům s různými celebritami světa. Nějakou dobu žila v Itálii, kde byla středem pozornosti, jež o ni projevoval bulvár. Psal totiž neustále o jejích mediálně známých partnerech, kterých bylo vážně hodně. Mezi jednoho z jejich partnerů patří například Bořek Slezáček, což je moderátor. Dále také měla vztah s italským hercem Edoardem Costou či také s filmovým režisérem Luigiem De Laurentiisem. Nějakou dobu žila taky s Flaviem Briatorem, s nímž se však rozešla hned potom, co se v bulváru objevil titulek, že se muselo jednat o mnohem víc, než jenom o běžnou pracovní zakázku.

Tato modelka se však pojí nejčastěji s Gianluigiem Buffonem, což je gólman fotbalového klubu Juventusu. S ním byla dokonce i vdaná, ovšem jejich vztah se bohužel taky rozešel – tak kdo ví, kde je problém?

Samozřejmě má i řadu dětí. S Buffonem má dva syny – konkrétně Lousie Thomase a taky Davida Lee. Jeden syn se narodil roku 2007, druhý v roce 2009 – oba byli překvapení na konci roku, jeden z nich se narodil v listopadu, druhý v prosinci.

Za zmínku však stojí i její dětství – narodila se v pražských Vinohradech, kde také celý svůj život pobývala. Tedy do té doby, než začala s modelingem, protože od té doby začalo její cestování po světě.

Profesní životopis:

Její první úspěchy přišly v roce 1998, kdy se stala první vícemiss České republiky. Postoupila tedy do soutěže Miss World, v níž skončila překvapivě velice úspěšně – a to na čtvrté příčce. Tento úspěch po ní překonala jenom Taťána Kuchařová, která se stala první českou Miss World.

Nicméně svou kariéru začala poté až v roce 1999, kdy působila v pražské komediální inscenaci. Poté se ale vrátila zpátky k módě a také se nadchla pro televizi. Začala účinkovat v italské televizi RAI v pořadu, který byl později oceněn. Díky tomu se dostala do podvědomí diváků a už ji potkávali na ulicích. Díky tomu se tak mohla stát velice častým hostem v mnoha televizích po celém světě.

Byla dokonce oceněna jako objev italské televize v roce 2002. Poté se však rozhodla fotit pro modelingové domy a pro módní časopisy a italské módní značky. Ještě modeling ji držel zase jenom chvilku, protože o rok později se vrhla do italského divadla, kde si zahrála v komedii. Téhož roku získala i italské občanství.

Pózovala třeba pro kalendář měsíčníku MAX nebo si zahrála ve filmu Zamilované Vánoce. Před sedmi lety se však opět rozhodla do Česka na chvilku vrátit, a to tehdy, kdy byla součástí poroty pořadu Talentmania.