Karolína Plíšková

  • Narození: 1992, Louny
  • Výška: 186 cm
  • Váha: 72 kg
  • Kariéra: tenis
  • Světová jednička: v roce 2017

Osobní život:

Karolína Plíšková se narodila v Lounech do rodiny Radka Plíšky a Martiny Plíškové. Tenis byl pro ni jako stvořený a zamilovala si ho už ve čtyřech letech, kdy pravidelně navštěvovala kurzy tenisu a nejrůznější sportovní kroužky s tímto zaměřením. Není se čemu divit, když v ní vypěstovali takovou touhu zvítězit v jakémkoli turnaji.

Karolína Plíšková pochází ze dvojčat – kupodivu hraje velice dobře i její sestra Kristýna, která se také probojovává do profesionálních úrovní. Hlavně ve svých začátcích Karolína Plíšková společně se sestrou nastupovaly do čtyřhry.

Dnes tato profesionální tenistka randí se sportovním moderátorem a reportérem Hrdličkou, který má dítě se známou tváří televize NOVA s Lucií Borhyovou.

Profesní život:

Všechno to začalo v jejím domovském klubu TK Sparta Praha. Před deseti lety však nastoupila ua I. ČLTK. Do roku 2013 a do tehdejší sezony strávila většinu času na okruhu IKF, díky čemuž vyhrála svůj první titul. Jednalo se konkrétně o titul na turnaji v Bolu v roce 2008.

Její dosavadní kariéra je plná úspěchů – má ve své kapse už devět vyhraných turnajů na okruhu WTA Tour. Devět výher je však pouze ve dvouhře, další čtyři však vyhrála ve čtyřhře. Co se týče okruhu ITF, může se pyšnit deseti tituly ve dvouhře a taky šesti tituly ve čtyřhře. Ve zmiňovaných čtyřhrách většinou hrála se svou sestrou Kristýnou a musí se uznat, že rodina se nezapře – spolu jim to zkrátka šlo!

Před dvěma lety debutovala v českém fedcupovém týmu v utkání světové skupiny proti Kanadě. Nastoupila do úvodního utkání a dokázala porazit i Abandovou. Poté porazila i Dabrowskou. Díky tomu si tak pojistila postup do semifinále a nakonec zvítězila.

Svou trofej si domů odvezla před rokem po finálovém vítězství nad Francií. Po celou sezonu byla doslovnou jedničkou týmu.