Barbora Krejčíková 

  • Narození: 1995, Brno 
  • Národnost: česká    
  • Výška: 178 cm 
  • Kariéra: tenistka 

Osobní život 

Město Brno je rodištěm mnoha známých osobností, a to včetně Barbory Krejčíkové, dnes profesionální tenistky, také světové jedničky ve čtyřhře. Na svět přišla roku 1995, těsně před vánočními svátky. Je sestrou dvou starších sourozenců a původně její kroky směřovaly na Gymnázium Jana Blahoslava v Invačicích, kde je ostatně i její trvalé bydliště.  

Do povědomí lidí se zapsala až ve chvíli, kdy se dala dohromady po profesní stránce s Kateřinou Siniakovou. Společně tvoří deblový pár roku, který láme nejedny tenisové rekordy. Například v roce 2020 se společně staly vítězkami na olympiádě.  

Profesní život 

Vášnivou tenistkou byla už od útlého věku. Nějakou dobu hrála juniorský tenis, kde společně se Siniakovou trimufovaly už na French Open v roce 2013. Stejně dobře se ukázaly také ve Wimbledonu téhož roku nebo na US Open opět v roce 2013.  

Do sezony 2016 však byla čestnou členkou Slovan Ivančice (tedy pokud opomineme dva roky strávené u TK Agrofert Prostějov), následně nějakou dobu fungovala v TK Precheza Přerov. Její kroky ji však nakonec znovu zavedly do rodilého klubu.  

Přelomový byl pro ni rok 2018, kdy se stala světovou jedničkou ve čtyřhře. Na dvanáctý pokus se jí podařilo projít takzvaným kvalifikačním sítem, čímž si zajistila místo v hlavní soutěži. Se Siniakovou tehdy vyhrála ženskou čtyřhřu na French Open, následně přehrály i japonskou dvojici, díky čemuž se staly třetím ryze českým párem, který Ronald Garros vyhrál.  

Téže roku triumfovaly společně také ve finále Wimbledonu, kde doslova zdolaly americko-český pár. Díky tomu, že si připsaly rovnou dvě výhry z takto sledovaných a známých tenisových zápasů, sklidily velkou pozornost, protože se tak naposled stalo v roce 2003 jinému tenisovému páru.  

Podobně klíčový či přelomový byl také rok 2020, kdy v deblové soutěži společně se Siniakovou získala titul po finálovém vítězství. Stejně tak se jí podařilo znovu projít do Australian Open. O rok později se dočkala nejen olympijského zlata ve čtyřhře, ale také se předvedla sólo se skvělými výsledky.