Madeta

  • Majitelé: Teplí
  • Rodinná značka: ano
  • Počet rodinných příslušníků: 2 členové
  • Tržby: 5 mld. Kč
  • EBITDA: 254 mil. Kč

O značce:

Společnost Madeta známe hlavně z televizních reklam, které jsou poměrně populární, protože v nich hrají děti – a takové reklamy zkrátka vždycky upoutají i toho, kdo nemá televizní reklamy zrovna v lásce. Madeta je jednou z nejvíce tradičních českých mlékárenských firem, kterou vlastní aktuálně Milan Teplí. Jedná se o rodinnou společnost, protože se k němu připojil i syn Jan, který mu sekunduje. Jan Teplí je zároveň nejen stínem svého otce, ale také je obchodním a marketingovým ředitelem. Zároveň taky působí jako člen představenstva této společnosti.

Aktuálně má tento jihočeský mlékárenský gigant hned několik poboček. Aktuálně pro společnost pracuje více jak šestnáct set lidí. Do budoucna společnost plánuje koncentrovat výrobu do jenom tří závodů (pro srovnání aktuálně jich má pět). Tímto krokem se doufá, že se jenom zvýší stávající produktivita. Nejdříve se budou tyto změny týkat Plané, dále Jindřichova Hradce a třeba i Českého Krumlova. Zaměstnanosti by se však tyto změny neměly dotknout. Naopak se má dokonce přibírat nová pracovní síla, která doplní nově vzniklá místa.

Madeta je společnost, které se rok co rok daří. Díky loňskému vývozu na ruský trh se navíc hospodářské výsledky této velké jihočeské mlékárenské firmy staly nejlepšími v celé historii. Nejvíce se v Rusku zatoužilo po nivě, která byla tak přesně ten důvod, proč se najednou jejich hospodářské výsledky staly těmi nejlepšími v celé historii této firmy.

Pokud by vás zajímala částka, které se společnost dotkla, pak je to něco před dvě stě osmdesát milionů korun. Co se týče čistého zadlužení, tak to v té chvíli činilo nějakých sto milionů. Obvyklé tržby se pohybují kolem pět miliard korun.

Více informací: www.madeta.cz