Karel Janeček 

  • Majetek: nejméně miliarda korun 
  • Obor: derivátové burzy, matematika (autor Janečkova metoda) 
  • Firma: spoluzakladatel společnosti RSJ 
  • Rodina: ženatý, 5 dětí 
  • Vzdělání: titul MBA na Bradley Univesrity, Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze 
  • Narozen: 1973, Plzeň 

Osobní život 

Karel Janeček, dnes velmi sledovaná osobnost, se narodil v Plzni roku 1973. Mezi první úspěchy, kterých dosáhl, patří bezesporu získání titulu MBA na Bradley University ve městě Peoria, dále také absolvoval Matematicko-fyzikální fakultu na Univerzitě Karlově v Praze. Tam poté přednášel finanční matematiku a stal se autorem takzvané Janečkovy metody.  

Ve svém volném čase se dnes věnuje především sportovní gymnastice a parašutismu, ale také je autorem herního nejmenovaného herního programu. Za svůj život byl několikrát ženatý, dohromady má celkem pět dětí, dvě z prvního manželství, syna z druhého manželství a dvě děti ze současného. Jeho aktuální partnerkou je Lilia Khousnoutdinova. 

Profesní život 

Profesní život Karla Janečky je také velmi pestrý a zajímavý. Jak už bylo zmíněno, v jednu dobu přednášel na zmiňované fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Později působil jako vědeckovýzkumný pracovník na Rakouské akademii věd, posléze se věnoval podnikání.  

Ostatně dnes se považuje nejen za schopného matematika, ale především za aktivního podnikatele, který spoluzaložil společnost RSJ. Ta už bezmála dvaadvacet let obchoduje na londýnské derivátové burze, kde je oficiálně jmenována tvůrcem trhu. Dokonce se jako první evropská společnost stala členem derivátové burzy Eurex, která sídlí ve Frankfurtu. 

Karel Janeček je také zakladatelem a zároveň předsedou správní rady Nadačního fondu proti korupci. Dále je zakladatelem Institutu H21 a vede také několik nadací. Nedávno se nechal slyšet, že bude kandidovat na prezidenta České republiky.  

Dokonce byl o něm natočen také film, který byl posléze označen za velice kontroverzní. Jméno snímku bylo několikrát cenzurováno.