Linea Nivnice

  • Majitelé: Ambrosovi
  • Rodinná značka: ano
  • Počet členů rodiny: 2 členové
  • Tržby: 1 mld. Kč
  • Sídlo: U Dvora 190, Nivnice

O společnosti:

Kdo by to byl čekal, že i taková dříve malinká společnost sídlící na Dolňácku, se může jednou dostat do šedesáti největších rodinných firem v České republice. Dnes tato společnost s dlouholetou tradicí dosahuje každým rokem zisků, které se pohybují kolem jedné miliardy korun. EBITDA se pohybuje zhruba kolem pětašedesáti milionů korun.

Společnost se už od úplného začátku zabývá produkty, kterými jsou ovocné džusy, šťávy, přesnídávky a další podobné výrobky značky HELLO. Linea Nivnice funguje jako akciová společnost a má konkrétně šest majitelů, ovšem jenom dva členové jsou rodinní příslušníci a také zakladatelé této společnosti. Dvacet procent této společnosti aktuálně drží ve svých rukou Gabriel Slanicay a šestnáct procent patří Ambrosovým, kteří jsou zakladatelé této společnosti.

Firma se umístila v poměrně výhodné poloze – na česko-slovenských hranicích. Díky tomu může využívat zásobování z obou republik, což je opravdu velice výhodné a pro společnost jenom dobré. Tradice této společnosti dosahuje už šedesáti let a stále jsou jejich výrobky řazeny k těm nejlepším svého druhu. Už v roce 1946 se začaly jejich produkty vyrábět a jejich kvalita stále zůstává či se neustále zlepšuje. Od toho roku se může společnost pyšnit hlavně stále novějšími a modernějšími lisovnami. Neustále také dosahují do mnoha dalších regionů nejen Moravy, ale také celé České republiky.

Dnes je společnost stoprocentně vlastněna hned několika akcionáři a může se chlubit tím, že patří do seznamu těch největších výrobců ovocných šťáv u nás. Mimo šťávy, džusy a přesnídávky se specializuje na výrobu ovocných vín a už dlouhodobě je největším zpracovatelem ovoce v České republice.

Více informací: www.lineanivnice.cz