Vinted

  • Oblast: móda
  • Registrovaných uživatelek: 12 milionů
  • Denní navštívení: 11 tisíc
  • Webová adresa: www.vinted.cz

O webu:

V současné době dbáme na to, abychom šetřili. Přece jenom za peníze si dnes koupíme všechno a peněz zrovna dvakrát není. Proto se většina rodin snaží, aby peníze naspořila pro případ nouze. Jenže ženy šetřit neumí, protože neustále mají potřebu nakupovat nejrůznější oblečení. Proto vznikl web vinted.cz, který jste ještě do nedávné doby mohli znát pod jménem „VotočVohoz“.

Tato webová stránka vznikla proto, aby se ženy na jednom místě naučily mezi sebou obchodovat. Jistě, existuje celá řada nejrůznější internetových bazarů, ale jenom Vinted má něco do sebe. Zde si mohou ženy mezi sebou věřit – každá má své vlastní hodnocení, většinou se předem posílají peníze na účet. Dnes je na této internetové stránce registrováno více jak dvanáct milionů uživatelek, které jsou však rozprostřeny po celém světě. Není to web, který by se specializoval jenom na Česko či sousední Slovensko.

Každý den se na tuto stránku připojí víc jak jedenáct tisíc uživatele. Není se čemu divit – je zde nahraných více jak dvaaadvacet milionů předmětů, které čekají na to, až si je koupíme. Navíc jsou tu za skvělé ceny, proto kdo by to nekoupil?

Nakupování z druhé ruky se dnes řadí k poměrně častým stylům nakupování – při tomto se krásně ušetří a mnohé ženy díky tomuto prodávání i vedou svůj vlastní podnik. Nakoupí za levno, prodají za draho, ale ne zas tak, aby to někdo nekoupil – i takto se dá vést vlastní byznys.

Podle statistik je na tento web každou minutu nahráno více jak devadesát předmětů. Průměrně se předmět prodá z katalogu za jednu minutu. Největší rekord byl však tehdy, kdy si někdo zakoupil předmět během sedmnácti vteřin.

Web je určený nejen pro ženy, ale také pro muže. Prodává se zde i kosmetika a nabízí se zde i bytové doplňky, knihy či podobné věci.