Šárka Strachová

Narození: 11.února 1985

Občanství: české

Kariéra: alpské lyžování

Osobní život:

Kdo se řadí mezi nejvýznamnější české sportovce? V této kategorii bychom našli celou řadu zajímavých sportovců, mezi nimi by se našla i Šárka Strachová, která je rozená Záhrobská. Jedná se o lyžařku, která se stala mistryní světa na šampionátu v Are 2007. Její život však začínal na Benecku, narodila se konkrétně roku 1985, a to 11.února.

Šárka Strachová má jednoho sourozence, a to bratra, který si také našel zálibu v lyžování. Zatímco ona si domů odvezla čtyři medaile, její starší bratr Petr Záhrobský reprezentoval Českou republiku ve sjezdovém lyžování.

V současné době jsou míry této lyžařky 176 centimetrů a váha je 68 kilogramů. Bohužel už profesionálně nelyžuje, svou kariéru ukončila loňského roku v březnu.

Profesní život:

K lyžování Šárku přivedl její tatínek, který ji začal trénovat už ve čtyřech letech. Poprvé se do světového poháru dostala v sedmnácti letech, kdy pod otcovým vedením přinesla celou řadu medailí. I když tvrdý trénink jejího otce přinesl ovoce, Šárka uvedla, že při trénincích byla přetěžována a že dodnes trpí bolestmi kyčlí, kolen a také bolestmi páteře. Její tým byl proto rozšířen o dalšího člena, tentokrát o kondičního trenéra.

Posléze její otec tým opustil a ona se vrhla do trénování. Rok po odchodu otce z týmu se otec vzdal i funkce manažera.

Šárka Strachová, rozená Záhrobská, se pyšní celkově čtyřmi medailemi z mistrovství světa, je známá tím, že před osmi lety vybojovala první olympijskou medaili za sjezdové lyžování, když jí bylo pouhých šestadvacet let. Toto ocenění si přivezla ze Zimních olympijských her 2010 konajících se ve Vancouveru.

V roce 2009. 2010 a tak v roce 2015 byla vyhlášena Královnou bílé stopy. Stala se ve zmiňovaných letech nejlepším lyžařem České republiky.

Zdroj fotografie revue.idnes.cz