Kristýna Plíšková 

  • Narození: 1992, Louny 
  • Národnost: česká   
  • Výška: 184 cm   
  • Kariéra: profesionální tenistka 

Osobní život 

Psal se rok 1992, kdy se v České republice, konkrétně v Lounech narodila budoucí profesionální tenistka, která slaví jeden velký profesní úspěch za druhým. Řeč je konkrétně o Kristýně Plíškové, která se narodila Radkovi a Martině Plíškovým. Nejedná se o jediného potomka, Kristýna má mladší dvojče, které je taktéž světově známou tenistkou.  

Právě společně se sestrou se do tohoto sportu zamilovaly. A vůbec nejdříve společně hrály čtyřhru, teprve poté se jejich cesta rozdělila (tedy alespoň na tenisovém kurtu). Aktuálně je však hrdou maminkou syna Adama, kterého má ve svém prvním manželství s Davidem Hanckem.  

Profesní život 

Kristýna Plíšková se na poli profesionálního tenisu zatím dlouho nehřeje. Součástí okruhu ITF se stala až v roce 2006, za profesionála je označována od roku 2009. Domovským klubem je pro ni TK Sparta Praha, později však přestoupila do I. ČLTK Praha. Do povědomí lidí se zapsala především v roce 2016, kde vytvořila nový rekord okruhu WTA v počtu es zahraných na zápas. Dohromady jich nastřílela rovnou 31. 

Ostatně rok 2016 byl pro ni nejvíce klíčový, kdy začátkem října triumfovala na Tashkent Open. Svůj první titul však slavila v Kurume, který získala v roce 2010. Devět titulů ve dvouhře a osm ve čtyřhře získala v rámci okruhu ITF, kdy čtyřhra byla většinou po boku svého dvojčete, Karolíny Plíškové. 

Pokud bychom měli zmínit pouze český profesionální život, nesmíme opomenout český fedcupový tým v roce 2017, kdy postoupila ve čtyřhře do semifinále světové skupiny. Bohužel v boji proti Spojeným státům prohrála.  

V rámci čtyřher se jí po boku jejího dvojčete dařilo, ovšem v mnoha případech se nakonec podlehlo posledním soupeřům. Mezi jimi poražené patří například dvojice Siniaková a Krejčíková, podlehlo se však například dvojici Klepacová a Hradecká.