Roman Červenka 

  • Narození: 1985, Praha 
  • Národnost: česká   
  • Výška: 181cm   
  • Kariéra: hokejový útočník 

Osobní život 

Roman Červenka se narodil v hlavním městě České republiky a se svou budoucí hokejovou kariérou začal poměrně brzy. Dalo by se říct, že měl tento sport v krvi, přece jenom jeho strýc byl bývalým hokejovým útočníkem, později také obráncem. Ke sportu to ostatně táhlo i jeho sourozence, bratra Marka Červenku, který se však nestal jeho sokem, nýbrž ho to zatáhlo někam jinam, konkrétně k fotbalu (stal se profesionálním fotbalistou).  

Roman Červenka má dlouhé roky vedle sebe krásnou partnerku, modelku a módní návrhářku Veroniku Machovou, se kterou dokonce založil také rodinu. Má syna Denise. 

Profesní život 

Svou hráčskou, nikoliv ještě profesní, kariéru zahájil v roce 2010, kdy se stal hráčem HC Slavia Praha. Právě s ní získal i svůj první mistrovský titul. Během své následující hokejové profesní kariéry vystřídal řadu mužstev, nakonec ho to však zatáhlo do zahraničí. Mezi mužstva, která vystřídal, patří i HC Kometa Brno nebo HC Hradec Králové či HC Havlíčkův Brod. 

Za jeho aktuální tým nyní označuje klub SC Rapperswil-Jona Lakers čili působí ve švýcarské lize National League. I působení v tomto týmu mu pomohlo k označení „sedmý nejlepší hokejista mimo NHL”, které mu bylo přiděleno v roce 2009.  

Mezi jeho velké úspěchy patří také to, že je několikanásobným českým reprezentantem v mládežnických kategoriích. Uspěl už v roce 2005, kdy získal se svým týmem bronzovou medaili na Mistrovství světa do 20 let. V kategorii dospělých se poté představil v roce 2007.  

Za svou kariéru se účastnil Mistrovství světa hned několikrát. Nejdříve v roce 2009, poté v N2mecku v roce 2010, účasten byl i ve Vancouveru na MS 2011.  

Mezi jeho poslední (a velmi čerstvé) úspěchy patří také výhra bronzové medaile na Mistroství světa 2022. Dokonce byl vyhlášen i nejlepším útočníkem, jelikož vstřelil rovnou 5 branek a připsal si krásných 17 kanadských bodů.