Jakub Voráček

  • Narození: 1989, Kladno 
  • Kariéra: hokej 
  • Občanství: české 

Osobní život 

Jakuba Voráčka zná dnes pravděpodobně celá Česká republika. Jedná se o českého profesionálního hokejového útočníka, který aktuálně hraje za klub Philadelphia Flyers v NHL. Než se však stal hokejistou, byl to jen obyčejný kluk z Kladna, kde přišel na svět roku 1989. Jedná se o jednoho z mála hokejistů, kteří se zúčastňují charitativních zápasů a akcí. Dokonce založil i svou vlastní nadaci, a to Nadaci Jakuba Voráčka, která podporuje výzkum a také vznik registru pacientů, kteří trpí roztroušenou sklerózou. Nadace také podporuje činnost a rozvoj RS center v celé České republice. 

Profesní život 

Jak již bylo zmíněno, Jakuba Voráčka můžete znát jako profesionálního hokejového útočníka, který hraje za americký klub Philadelphia Flyers. Než se však dostal do týmu v NHL, musel odehrát svůj první zápas. Ke svému prvnímu extraligovému zápasu se dostal v sezoně 2005/06, kdy nastoupil za tým HC Rabat Kladno. V další sezoně pak nastoupil za tým Halifax Mooseheads v QMJHL, ovšem jen na tuto jedinou sezonu.  

Jeho obrovský úspěch přišel v roce 2007, kdy podepsal tříletou smlouvu s týmem Blue Jackets, o rok později vstřelil svůj vůbec první gól v NHL. Poté se góly či také přihrávky na góly jen hrnuly. Nikdo se tedy nedivil tomu, když roku 2011 byl vyměněn za Jeffa Cartera a stal se tak součástí týmu, jehož součástí je dodnes.  

V roce 2013 byla se zmiňovaným týmem Philadelphia Flyers podepsána smlouva na čtyři roky, díky které si přišel na sedmnáct milionů dolarů. O dva roky později se smlouva prodloužila na dalších osm let, v tomto případě si přišel na šestašedesát milionů dolarů. Díky této sumě se zařadil mezi deset nejlépe vydělávajících hokejistů v NHL.  

K jeho dalším, už individuálním úspěchům patří například získání Zlaté hokejky, k čemuž došlo v roce 2015. Stal se nejlepším českým hokejistou.