Pošta má opět dražší služby

Poštovních služeb lidé za poslední dobu využívají minimálně. Pokud mohou, poště se vyhnou. Důvod je prostý – zaměstnanci, kteří na poště pracují, jsou čím dál protivnější a nepříjemnější. Lidé si zkrátka nechtějí znepříjemňovat den. Navíc od letošního roku bude pošta navštěvována ještě méně – služby totiž dost podražily.

Pokud objednáváme zboží z internetu, většinou si ho necháme přivést speciálním dopravcem nebo kurýrem, nikoliv však Českou poštou. Někdy však na poštu zamířit musíme, a to hlavně tehdy, kdy potřebujeme odeslat balík nebo dopis. Bohužel za tyto služby si od letošního roku připlatíme. Opět se totiž zdražovalo.

Dražší jsou zejména základní listové služby

Člověk by řekl, že základní listovní služby by se rozhodně neměly zdražovat. Bohužel to tak není – listové služby se skutečně zdražují, a to nemálo. Pokud si přijdete na poštu zaslat běžný, obyčejný dopis do padesáti gramů, zaplatíte už 19 korun místo původních 16 korun. Stejně tak se zvýšila suma, kterou zaplatíme za doporučený dopis – původně jsme platili 44 korun, nyní zaplatíme rovných padesát.

Vyšší jsou i jiné než základní listovní služby

Bohužel se navýšily i zásilky, které zasíláme do jiných evropských států. Obyčejné zásilky vzrostly z 32 na 35 korun, co se týče doporučených zásilek do zahraničí, ty vzrostly ze 77 korun na 85 korun. Co se týče doporučeného cenného psaní do padesáti gramů, taky si připlatíte. Dřív jste zaplatili 43 korun, nyní zaplatíte o šest korun víc, tedy 49 korun.

Proč se listovní služby zdražují?

Česká pošta se ohrazuje tím, že rostou mzdy, proto si lidé mohou dovolit platit za poštovní služby víc. Kromě rostoucích mezd se brání i tím, že za kvalitu poskytovaných služeb se platit musí.

Pošty se podle všeho na oplátku začnou starat o to, aby zaměstnanci byli k zákazníkům přívětivější. Zaměstnanci prý budou adekvátně hodnoceni.