Tomáš Satoranský

  • Narození: 1991, Praha 
  • Národnost: česká 
  • Výška: 201 cm 
  • Váha: 95 kg 
  • Kariéra: NBA 

Osobní život 

Tomáše Satoranského můžeme znáte jako českého basketbalistu, který se jako jeden z mála Čechů dostal do americké NBA. Když se však roku 1991 narodil, nikdo netušil, jaká hvězda z něj vyroste. Narodil se konkrétně roku 1991 v Praze a během let z něj vyrostl muž vážící pětadevadesát kilogramů a měřící před dva metry. Jeho přezdívkou od malička je “Saty”, to se ostatně dostalo i do americké NBA.  

Profesní život 

Jak jsme zmínili, dnes Tomáše Satoranského můžeme znát jako českého basketbalistu, který nepůsobí v České republice, ale který působí za oceánem až v Americe. Aktuálně hraje za tým Chicago Bulls. americkék NBA a nedávno se stal nejlépe placeným hráčem České republiky.  

Cesta za vysněnou, až pohádkovou výplatou, která z Čecha udělala nejlépe placeného sportovce u nás, byla trnitá a náročná. Shrňme si proto jeho cestu, která by měla být inspirací pro všechny, kteří se chtějí stát profesionálními sportovci.  

Jeho takzvaným draftovým týmem byl tým Washington Wizards, kam nastoupil v roce 2012. Stal se tak v pořadí čtvrtým Čechem v historii, který začal hrát v americké NBA. Před nimi to byli jen Jiří Zídka, Jiří Welsch a také Jan Veselý.  

Před rokem Tomáš Satoranský zaznamenal svůj osobní rekord, konkrétně pětadvacet bodů, díky nimž přispěl k vítězství nad Chicago Bulls. O rok později proti Atlantě zaznamenal takzvaný double-double, což je čtrnáct bodů a jedenáct doskoků.  

V polovině letošního ledna se konalo utkání Milwaukee Bucks, během kterého zaznamenal historicky první český triple-double, a to za osmnáct bodů, dvanáct doskoků a dále deset asistencí. Nemůžeme se divit, že mu nabídli stát se součástí Chicago Bulls, kde ho dnes opravdu pohádkově platí.  

Tomáš Satoranský hraje na postu rozehrávače a v současné době je dvojnásobným vítězem Mattoni NBL All-Star Game ve smečování.