Seznam

  • Oblast: vyhledávání
  • Vznik: 1996
  • Sídlo: Radlická 3294/10, Praha
  • Webové stránky: www.seznam.cz

O webu:

Bez internetového vyhledávání bychom byli rozhodně nahraní. Vždyť internet se stal dneska naším nejlepším kamarádem – hledáme na něj nové zaměstnání, pokud je potřeba, hledáme na něm také to, co nás zajímá. Samozřejmě je tu přední vyhledávač Google, ale pokud bychom chtěli přece jenom zůstat věrní českým startupům a českému podnikání, rozhodneme se pro Seznam.cz

Tato společnost svou dráhu rozjela roku 1996, ale zlomový byl pro ni až loňský rok. A to hned z několika důvodů. Například po šestnácti letech se stal zakladatel a majitel Seznamu konečně stoprocentním majitelem firmy. Vedení se však neujal sám, ale rovnou pětičlenné představenstvo. Znovuobnovil se i post výkonného ředitele, kterým se stal Michal Feix.

Jinak co se týče internetového obsahu, tak ten byl zpřístupněn divákům i prostřednictvím HbbTV. Na domovskou stránku Seznamu, kterou moc dobře známe, přibyly také Seznam Zprávy – už to tedy není jenom o Novinkách. Seznam Zprávy jsou zpravodajské novinky, které jsou speciálně rozšířené o publicistiku. Mimo to na domovské stránce také přibyla jedna sekce – konkrétně to nejzajímavější z českého internetu. Tato sekce je výjimečná v tom, že umí doporučovat obsah přesně na míru uživatele.

Mimo to se rozšířila i charitativní spolupráce Seznamu, což je jenom dobře. Rozšířila se a zlepšila se konkrétně spolupráce s Nadací Terezy Maxové dětem.

Mimo to získal Seznam.cz minulý rok mnoho ocenění, které jsou velice velkými úspěchy. Jedná se například o soutěž „Mobilní aplikace roku“, kdy se v kategorii média umístil seznam na čtyřech z pěti pozic. Dále také se seznam umístil v kategorii „životní styl“ – na prvním i druhém místě uspěl, což je skvělé, protože tyto dvě pozice hodnotila veřejnost.

Další významné ocenění je také „Křišťálová lupa“. V kategorii „nástroje a služby“ si odnesly Mapy.cz, které také spadají pod Seznam.cz. Ty jsou aktuálně velice navštěvovaným serverem, protože se současně podílejí na pořadu „Kazma jede“. One Man Show, kterou vysílají také majitelé Seznamu, je jednou z nejsledovanějších vůbec. Rekordy ve sledovanosti trhají s každým novým videem a aktuálním projektem je i zmiňovaný „Kazma jede“, kde lidé sledují tuto túru oblíbeného internetového diktátora.